Летњи распуст за ученике од првог до седмог разреда почиње 14. јуна

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Поводом обележевања Међународног дана писмености, 8. септембра, за ученике III2 и IV2 одржан је 20. септембра 2016. час у Библиотеци града Београда, огранку у Малом Пожаревцу.
Библиотекар Слађана Галушка и наставнице Тања Ћирковић и Босиљка Ћорковић разговарале су са децом о значењу појма писмености некад и данас и о важности стицања вештина нових писмености, као што су информациона, медијска, дигитална...
Мира Ребић, наша љубазна домаћица у Библиотеци, представила је неколико књига у вези са историјом писма, књига и библиотека из којих су ђаци читали кратке одломке, а затим разгледали илустрације. То је био повод да се говори и о читалачким навикама и кућним библиотекама, али и о електронским књигама и електонским библиотекама и да се ученици позову да више читају.

Договорено је да се једном месечно организују слични часови на којима ће ученици говорити о омиљеним књигама и препоручивати их друговима, а да се на крају школске године изабере најчитанија књига.
Део активности у оквиру сарадње библиотеке и школе биће и радионице поводом обележавања важних дана, као и у вези школским пројектом Јубилеји, којим се обележавају велике годишњице школе.

Слађана Галушка, библиотекар

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved