Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

У оквиру Дечије недеље, а поводом Дана европских језика, у нашој школи је 3. октобра 2016. године уприличен један колажни, полилингвистички час. Учествовали су ученици од петог до осмог разреда са својим рецитацијама, песмама и дијалозима на енглеском, француском, руском, српском, немачком и македонском језику. Сви који су учествовали су кратко представили и културу земље на чијем језику су говорили.
Посебно нас је обрадовало што се нашем позиву одазвала госпођа Нела Ђорђевић, Рускиња, која сада живи у Србији и чији син Марко је наш ученик и такође је учествовао у рецитовању на руском језику. Нела Ђорђевић нам је кратко на српском и руском језику говорила о сличностима и малобројним разликама између руске и српске културе и језика и о свом брзом прилагођавању нашој средини.
За крај, деца су уживала у караокама на македонском и енглеском језику и у занимљивом квизу, где су путем асоцијација везаних за живот неке познате личности из света музике, филма, науке, књижевности и спорта, различитих европских култура, одгонетали о коме је реч.
Амбијент у коме се све одвијало био је адекватно декорисан. Деца су се озбиљно потрудила да уз помоћ наставнице ликовне културе направе различите европске заставе и паное са речима добродошлице на многим језицима и различитим занимљивостима о тим истим језицима.
Ово је било прво значајније обележавање Дана европских језика у нашој школи и упркос неким импровизацијама, стекли смо лепо искуство, неке идеје за следећу сличну прилику и свест о томе да су деца радо учествовала и трудила се да својим самосталним радом допринесу што бољем програму. Верујемо да смо остварили постављени циљ, а то је промовисање важности учења страних језика и важности комуникације међу људима различитих култура.

Пројекат су организовале и деци помагале: Марина Ружић, наставница енглеског језика, Живослава Панчић, наставница француског језика, Данка Стојановић, наставница српског језика, Нада Аранђеловић, наставница ликовне културе и Маја Вучић, наставница музичке културе.

Данка Стојановић, наставник српског језика

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved