Летњи распуст за ученике од првог до седмог разреда почиње 14. јуна

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Међународно удружење школских библиотекара од 2008. године обележава Месец школских библиотека (International School Library Month – ISLM). Тада библиотекари, у оквиру својих активности, указују на важност школских библиотека, сваке године у вези са једном темом. Ове године тема обележавања је Научите да одгонетнете свој свет (Learn to Decode Your World).
Друштво школских библиотекара Србије поводом Месеца школских библиотека организује скуп библиотекара и додељује награду најбољем школском библиотекару за претходну школску годину. Од 2011. године сваког октобра почиње и нова сезона пројекта Оштро Перце.
Месец школских библиотека се обележава у школској библиотеци током октобра и новембра, а део активности се организује заједно са јавном библиотеком у оквиру Месеца књиге. У нашој школи се поводом Месеца школских библиотека организују бројне активности. Са ученицима се разговара о важности књига и читања и организују се часови у Библиотеци града Београда, огранку „Љубивоје Гајић“ у Малом Пожаревцу.
Крајем октобра почиње реализација пројекта Оштро Перце у сарадњи наставника разредне наставе, наставника српског језика и библиотекара. Договорена је и сарадња са Библиотеком града Београда у заједничкој организацији појединих елемената пројеката Читам, па шта? и Оштро Перце. У новембру ће ученицима бити представљен електронски наставни материјал из пројекта Ошто Перце који ће им помоћи у изради задатака.
Пред нама је занимљива и радна јесен.
Текст о начину обележавања Месеца школских библиотека је на веб страни Друштва школских библиотекара.
Програм пројекта Оштро Перце можете погледати на веб страни Супер учење.

Слађана Галушка, библиотекар

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved