Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

На Београдском сајму се од 23. до 30. октобра 2016 године одржава 61. Међународни београдски сајам књига, под слоганом „Књиге у руке“, а земља почасни гост је Исламска Република Иран.
Фокус овогодишњег програма је усмерен на актуелне теме проистекле из домаће издавачке продукције и јубилеје европске и српске историје и културе: 400 година од смрти Шекспира и Сервантеса, 100 година од смрти Петра Кочића, 120 година од појаве романа „Хајдук Станко“, сећање на годишњицу оснивања Јасеновца и почетка геноцида над српским народом у Другом светском рату. Школски дан биће у четвртак 27. октобра.
Ученици старијих разреда наше школе, заједно са неколико наставника, сваке године посећују сајам, купују књиге и читају их. То је прилика да купе новообјављене књиге по нижим ценама и да се сретну са писцима. Пракса је и да за ученике млађих разреда библиотекар купи књиге које ће деца поклањати једни другима за рођендан и читати, размењивати их током школске године и разговарати о њима.
Овог октобра Шведска академија наука прогласила је Боба Дилана, америчког песника и кантаутора, за добитника Нобелове награде за књижевност 2016. уз објашњење да је Дилан донео нов поетски израз у оквиру америчке традиције песама. Песник је упоређен са песницима античке Грчке, као што су Хомер и Сапфо, и традицијом у којој су песнички текстови били намењени слушању и извођењу, а често су их пратили музички инструменти. И док трају полемике да ли је овогодишња награда заслужена или не, за све љубитеље рокенрола она није само признање једном песнику, него и потврда да је рокенрол озбиљна уметност.
У школској библиотеци нема књига Боба Дилана, али ће ђаци за време одмора уживати у слушању његових композиција. Онда ће моћи да се похвале да су „читали“ нобеловца, али и певали, а они надаренији за музику моћи ће и да свирају уз омиљене стихове. Верујем да ће се тако развијати интересовање ученика за поезију и да ће је више читати.
Ради забаве, учења и развијања креативности, слушајте Боба Дилана, читајте књиге и посетите Сајам књига.

Слађана Галушка, библиотекар

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved