Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Ученици IV3 у Поповићу су током октобра и новембра учили о културној баштини. Наставна јединица „Очување идентитета и културног наслеђа“ обрађена је на часу природе и друштва уз примену наставног метода „изокренута учионица“ и коришћењем наставног материјала постављеног у е-лекцији на Мудл платформи Супер учење superucenje.org.rs/ucenje/course/view.php?id=17.

Ученици су стечена знања примењивали и проширивали на часовима ликовне културе и народне традиције. Упознали су се са културним добрима свог краја - старом школом и црквом. Представили су их кроз разгледнице израђене од својих ликовних радова.
Цртали су зграду школе из 1890. која је у веома лошем стању и позивају суграђане и институције које се баве заштитом културних добара да помогну у очувању старе школе.

О обичајим свог краја су израдили текстове. Њихови радови су постали део електронског наставног материјала.

Позивамо вас да погледате лекције и дечије радове.

Ружица Будимкић, наставник разредне наставе

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved