Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

У петак, 25. новембра 2016. године, гост наше школе био је професор Филолошког факултета, господин Томислав Јовановић. Ова посета је уприличена у оквиру активности којима прослављамо јубилеј школе, а професор који је родом из Мале Иванче, пре пола века управо је био ђак наше школе.

Прилог Данке Стојановић о посети прочитајте овде.

У октобру 2016. године, ученици седмог разреда су направили интервју са професором Томиславом Јовановићем. Питања су осмишљена тако да се односе на више тема: сећање на школске дане, занимљивости и анегдота из школе, упоређивање времена када је он био ђак и овог данас, утицај нових технологија на читање и дружење и мотивација студената на рад. Послали су их електронском поштом и професор је одговоре послао на исти начин.
Интервју је постављен у једну од збирки дигиталне библиотеке школе - Интервјуи у оквиру колекције Пројекат Јубилеји.

Слађана Галушка, библиотекар

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved