Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Мирослав Станковић, разредни старешина VIII2, организовао је за десетак ученика VII2 и VIII2 одлазак у Омладинско позориште Дадов у Београду, 16. јануара 2017. године. Ђаци су гледали представу „Насиље“ у режији Кокана Младеновића.

Глумци, тинејџери, њих око педесетак, врло емотивно, снажно и драматично представили су вршњачко насиље кроз фиктивни текст који је настао у оквиру приче о стварним случајевима насиља над децом. Представи су присуствовале и наставнице Софија Зећовић и Данка Стојановић и педагог Наташа Демић.

С обзиром на тему и јаке емоције и утиске које су деца понела са представе, идеја је да се окупи Ученички парламент и заједно са свим ученицима седмог и осмог разреда из Малог Пожаревца разговара о доживљају представе ученика који су присуствовали, као и о вршњачком насиљу уопште. Са ученицима из Мале Иванче планира се разговор на исту тему.

Наташа Демић, педагог

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved