Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Ученици старијих разреда наше школе гледали су 21. фебруара 2017. монодраму „Мудри и јуначни војвода Јанко Катић“. Представу, која је одиграна у Дому месне заједнице у Малој Иванчи, организовао је Центар за културу Сопот.

Монодрама је кратки животопис једног од најзначајнијих војвода Првог српског устанка. Текст је написао Милован Витезовић, а лик Јанка Катића тумачи глумац Александар Дунић у костиму српских војвода, који је израдио костимограф Борис Чакширан. Јанко Катић, образован за оно доба, говорио је добро турски и немачки језик, био је званични преводилац Карађорђу и један од његових највернијих сарадника и следбеника – све до преране погибије уочи Боја на Мишару 1806.

Представа је историјски подсетник о времену са краја 18. и почетка 19. века и ђацима је представила славне јунаке српског народа за које су реч, част, праведност, племенитост и хуманост биле најузвишеније вредности.

Деца су се пре представе дружила са глумцем и искористила прилику да добију аутограме, а након изведбе уследило је и фотографисање.

Слађана Галушка, библиотекар

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved