Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

За ученике седмог и осмог разреда организовани су у Малој Иванчи 21. фебруара 2017. заједни часови. На часовима српског језика кроз различите активности обележен је Дана матерњег језика. После разговора о важности очувања српског језика, ученици су наводили примере неговања матерњег језика, као и оне који показују да деца свој језик не познају довољно.

Наставник историје је за ђаке седмог разреда организовао квиз знања, а на часу физичког васпитања деца су се надметала у фудбалу и одбојци.

За ученике првог и трећег разреда у Малом Пожаревцу организовани су часови у Библиотеци „Љубивоје Гајић“ на којима се говорило о књигама које деца воле да читају и о важности читања књига ради неговања матерњег језика.

Слађана Галушка, библиотекар

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved