Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Програм „Покренимо нашу децу“ Министарства просвете, науке и технолошког развоја намењен је ученицима основне школе од првог до четвртог разреда. Њиме се подиже свест јавности о проблему и последицама недовољне физичке активности код деце школског узраста и указује на значај превенције бројних здравствених проблема редовним вежбањем, нарочито током детињства.

У Основној школи „Милан Милићевић“ у Београду одржан је 18. фебруара 2017. године семинар за учитеље. Презентовани су подаци да је свако четврто дете у Србији гојазно, свако пето има лоше држање, а 70 % основаца је недовољно физички активно. Учитељи су добили креативне материјале за вежбање и од марта ће свакога дана са ученицима вежбати по 15 минута према моделима вежби које је осмислио Српски савез професора физичког васпитања и спорта.

Гордана Косанић, координатор у пројекту за нашу школу, упознала је колеге са уџбеником, начином остваривања и праћења овог програма на састанку Актива учитеља 23. фебруара 2017. године. Предвиђена је реализација пројекта кроз три модела рада:
- Вежбе у учионици: „Веселе столице“, „Причам ти причу“, „Здрава стопалца“, „Разиграна палица“
- Вежбе уз музику: „Музичка гимнастика“, „Плеши и заледи се“
- Вежбе на отвореном простору: „Јесење, зимске и пролећне играрије“.

Гордана Косанић, наставник

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved