Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

У оквиру Програма сарадње са родитељима и обележавања Дана жена, за ученике свих одељења у Поповићу и њихове родитеље одржана је 1. марта 2017. радионица „Жене које воле мене“. Циљ је био развијање сарадње школе и родитеља и успостављање боље комуникације између деце и родитеља.
Током три школска часа учесници су кроз разговор, песничко стваралаштво и игру разматрали однос деце и родитеља. После приче о томе како деца проводе заједничко време са мамама и татама данас и како је то било некад, учесницима је постављено питање: „Које жене су најважније у твом животу? Најчешћи одговори су били: мама, бака, тетка и сестра. На основу тога поделљени су у четири групе.
Први задатак је био да у вези са том особом напишу што више асоцијација. Други задатак је био да на основу асоцијација смисле песму о мами, баки, тетки и сестри. Најзанимљивији део радионице била је игра „Навигација“, у којој су ученици затворених очију, уз помоћ чланова групе, проналазили слику маме и на њу лепили срце.

Деца и родитељи су оценили радионицу успешном, најпре због стицања нових идеја за заједничке активности, али и због креативности коју су показали у писању песама. Договорено је да се овакав вид сарадње школе и родитеља настави организацијом нових часова и радионица.

Ружица Будимкић, наставник

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved