Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Школско такмичење рецитатотора одржано је у Малој Иванчи 20. марта 2017. и тиме је започело обележавање Светског дана поезије. У категорији од петог до осмог разреда учествовало је 15, а у категорији од првог до четвртог разреда 22 ученика.

Жири је одабрао три најбоља рецитатора у обе категорије:
- Тијана Глишић VII1, Катарина БранковићV2 и Николина Јаковљевић VIII2,
- Тања Павловић IV1, Софија Милићевић II1 и Сара Живковић II2.

Ови ученици ће представљати нашу школу на општинском такмичењу.

Поводом Светског дана поезије одржан је 21. марта 2017. час за ученике IV2 у Библиотеци града Београда, огранку у Малом Пожаревцу. Наставница Босиљка Ћoрковић и библиотекар Слађана Галушка разговарале су са ученицима о поезији, а затим су деца читала стихове из књига које је припремила Мира Ребић, књижничар у библиотеци.
За крај дружења ђаци су се опробали у поетском стваралаштву и смишљали стихове својих песама.

.Слађана Галушка, библиотекар

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved