Летњи распуст за ученике од првог до седмог разреда почиње 14. јуна

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Математичко такмичење „Мислиша“ одржано је у нашој школи у четвртак, 9. марта 2017. године. Пријављено је 47 ученика, 19 у Малој Иванчи, 22 ученика у Малом Пожаревцу и 6 ученика у Поповићу. Овај такозвани математички празник за децу одржава се у свим школама у исто време, у Србији и у многим другим државама. Има два нивоа: основни ниво и финале (републички ниво).
Сваки учесник добио је сертификат о учешћу на такмичењу, по сличном обрасцу као и у другим земљама, и пригодне поклоне, које доставља Математичко друштво „Архимедес“.
Пријављени ученици решавали су тест од 25 занимљивих, логичких задатака (2. разред 15 задатака), а могу да освоје највише 100 поена (2. разред 60). Листови (табеле) са одговорима, одмах по одржаном такмичењу, достављени су „Архимедесу" на проверу и обраду. После провере школа ће добити извештај са сређеним резултатима, по разредима, за сваког учесника на такмичењу, чак и по групама задатака. Најбољи такмичари, по разредима, од „Архимедеса“ добијају одговарајућа признања: дипломе и награде. Најуспешнији такмичари (са 100% бодова) позивају се у Београд (23. априла 2017.) на републичко финале на коме се такође додељују награде (I, II, III) и похвале, а за ученике са најбољим резултатима предвиђене су четири специјалне награде.

Циљ такмичења „Мислиша“ је популарисање математике, развијање интересовања за њу код што већег броја ученика, мотивисање ученика да математику уче са задовољством (кроз решавање лепих и занимљивих задатака) и развијање логичко-комбинаторних способности ученика. Такође, шири се математичка култура код младих, ученици се подстичу на дубље усвајање садржаја школске математике и мотивишу за учешће у другим конкурсима и такмичењима. На овом такмичењу може да учествује сваки ученик који то жели, од 2. разреда основне до 4. разреда средње школе.
Више иформација може се наћи на сајту: www.arhimedes.co.rs.

Наташа Демић, педагог

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved