Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Завршни испит за ученике осмог разреда одржаће се по следећем распореду:

Тест из српског језика  - 14, јун 2017.
Тест из математике  - 15. јун 2017.
Комбиновани тест - 16. јун 2017.

Сва три дана тестирање почиње у 9 сати, а ученици ће имати два сата да реше задатке.

Прелиминарне резултате завршног испита школе ће објавити у недељу, 18. јуна.

Ученици поред ђачке књижице на тест из српског језика и комбиновани треба да понесу графитну оловку, гумицу и хемијску, док су им за решавање задатака из математике потребни још лењири и шестар. У учионицу или салу у којој ће полагати завршни испит ђаци смеју да унесу још само флашицу са водом док су мобилни телефони и други електронски уређаји забрањени.

Све одговоре у тесту је потребно написати хемијском оловком. Оно што је написано графитном оловком, приликом прегледања не узима се у обзир. Зато је препорука да се све време користи обична оловка, а на крају решење заокружи или запише хемијском оловком. Преправљени и прецртани одговори се не признају.

Свим ученицима желимо много успеха на завршном испиту.

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved