Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Низом интересантних активности од 2. до 6. октобра 2017. у нашој школи обележена је Дечија недеља.
За ученике старијих разреда отворен је литерарни и ликовни конкурс са темом Ја и моји пријатељи свих генерација. На часовима грађанског васпитања организована је дебата на тему Подстицање међугенерацијске сарадње и пријатељства и превазилажење стереотипа о јазу међу генерацијама. Ученици су интервјуисали своје старије укућане и старије особе у селу. Старији становници су говорили деци о дечијим правима некад и сад, о томе како су се они односили према старијима а како се данас деца односе према њима.

У петак је одржана смотра рецитатора старијих разреда у Малој Иванчи и Малом Пожаревцу, а након тога су прочитани најбољи радови литерарног конкурса. Ученици су могли да погледају и изложбу радова насталих као резултат ликовног конкурса.
Оно што се ученицима највише свидело била је акција размене и поклањања књига.

За ученике млађих разреда организовани су заједнички часови и радионице током целе недеље.
Деца у Малој Иванчи су се дружила са старијима (браћом, сестрама родитељима) и са предшколцима, играли се током спортског дана и учествовала у приредби поводом пријема правака.

Како су ове активности реализоване,  прочитати на блогу учитељице Гордане Косанић Моја мала дружина.

Марина Луковић

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved