Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

У септембру 2017. у школи су реализоване три радионице у сарадњи са Црвеним крстом.

1. Радионица под називом „Са које стране опасност вреба“ организована је у III2. Циљ је био да код ученика подигне свест о опасностима и потребама за пружање прве помоћи, а активности су реализованеа кроз групни рад. Сви ученици су били активни како током радионице тако и током дискусије.

2. Радионица „Позив СХМП“ реализована је у VI2. Циљ је је био да ученици науче како да конципирају позив СХМП (Служба хитне медицинске помоћи). Ученици су радили по групама и издвајали кључне информације које би саопштили служби.

3. Радионица „Узрок и механизам повређивања“ организована је у VIII1. Ученици, распоређени у групе, разматрали су неколико питања: опасности, мере за отклањање опасности и повреде и стања које се могу очекивати у зависности од механизма повређивања. Ђаци су схватили зашто се код одређене врсте незгоде може сумњати на одређену повреду/стање и зашто је механизам повређивања кључан за процену стања повређеног.

Све три радионице су успешно реализоване и ученици су заинтересовани за даљи рад на овим и сличним темама.

Ружица Будимкић

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved