Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Учитељице су организовале бројне активности за обележавање Дечије недеље током пет дана.

Првог дана, 2. октобра 2017. године, после приче о дечијим правима и обавезама, деца су читала књигу „Лота прави лом“ Астрид Линдгрен и раговарала о догађајима из ње и о начинима за решавање проблема.

У уторак су ђаци и учитељице посетили другаре из суседне школе у Поповићу, заједно су израђивали паное на тему „Мостови међу генерацијама“, а затим дружење наставили кроз спортске активности.

Трећи дан је протекао у радионици „Рециклажа“ у којој су учествовали и родитељи. Сарадња са родитељима се наставила и наредног дана, 5. октобра, када су учитељице, деца и родитељи били гости сеоског туристичког домаћинства „Дечји виногради“.

Петак је био спортски дан, а у њему су учествовали и ђаци другог и четвртог разреда из Малог Пожаревца и њихове учитељице. Играо се пикадо, пантомима и игре на полигону. Деца су уживала у дружењу, а на крају су задовољство активностима изразили цртајући на табли смајлије веселе или незадовољне. Сви смајлији су били весели, незадовољан ниједан.

Учитељи су, такође, задовољни свим реализованим активностима.

Сања Петровић и Ружица Будимкић

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved