Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Поводом обележавања Дана здраве хране, 16. октобра 2017. у Поповићу је организована радионица за ученике и предшколце.

Радионицу је започела библиотекарка Марина Луковић која је са децом разговарала о здравој храни, о томе шта највише воле да једу, која је храна здрава, шта једу у школи и сл.
Следећа активност је била анализа пирамиде исхране и физичких активности кроз коју су ученици увидели које намирнице и у којим количинама треба да конзумирају да би се здраво хранили.
Потом је ученицима представљен садржај књиге „Мишко Нећејед“ преко видео бима и из сваке песмице у њој ђаци су уз помоћ наставница издвајали поуке. Деца су показала шта су научила током активности одређивањем здравих оброка за јунаке својих прича.

Завршница целонедељних активности посвећених здравој храни била је радионица „Здрава храна - здраво тело“ у организацији Црвеног крста, одржана 20. октобра 2017. за ученике у Поповићу.

Ружица Будимкић

marina