Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Дан јабуке је обележен у Поповићу 23. октобра 2017.
Наставнице су за све ученике организовале радионицу која је трајала 60 минута и наставак је активности посвећених здравом животу реализованих од 16. до 20. октобра. Ђаци подељени у три групе у којима је било деце из свих разреда, решавали су неколико задатака.
Склапали су корпице од папира, анализирали пано посвећен јабуци (који су урадили њихови старији другови, сада седмаци), писали речи, реченице и стихове у вези са јабуком, тумачили изреке о јабуци, одговарали на питања која су им постављали чланови других група.

Ученици су вредновали активности тако што су у контурама јабука писали своје утиске, а затим те папириће лепили у исцртану корпу коју смо назвали корпом утисака. Час им се свидео, научили су нешто ново о јабуци, били су писци и било је забавно.

Ружица Будимкић и Сања Петровић

pano