Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Наставнице Новка Боричић и Наташа Булатовић одржале су 13. октобра 2017. године часове тематске наставе у одељењу VI3. У оквиру теме Кретање, наставна јединица из физике је била „График зависности брзине и пређеног пута од времена код равномерног праволинијског кретања (РПК)“, час обраде, а из математике „Декартов правоугаони координантни систем у равни“, час утврђивања. Часовима је присуствовао наставник историје Слободан Карановић.

Заједничким радом на теми повезан је садржај више наставних предмета и побољшан квалитет наставног процеса. Наставнице су показале креативност организацијом часова и комбинацијом метода рада: од монолошке преко дијалошке, демонстративне, илустративне и самосталног рада, до развојног разговора. Коришћен је електронски наставни материјал добро припремљен и за децу занимљив.

Ученици су били активни, а показали су и знање из географије у вези са Гриничом, екватором, географском ширином и дужином, као и из енглеског језика, јер су у потпуности разумели видео клипове на енглеском које су гледали током часа.

Све похвале за тим који је осмислио и реализовао тематску наставу.

Слободан Карановић, наставник историје

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved