Међународни дан људских права обележава се 10. децембра

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Електронско учење

Е-учење примењује се у школи од 2011. године. У е-учионици ученици прате лекције, решавају тестове и презентују своје радове.

Настава

Наставници и ученици реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Стручно усавршавање

Наставници и стручни сарадници се стручно усавршавају и примењују стечена знања.

Чаролије

Школски лист Чаролије покренут је 2005. године, а 2015, објављивањем броја 21, обележено је десет година излажења.

Изабери писмо

Време

Почетком ове школске године моје одељење је имало неколико занимљивих активности у нашој библиотеци у Малом Пожаревцу. Заједно са учитељицом Тањом и библиотекарком Миром на интересантан начин смо обележили неке важне датуме и мало боље упознали наш крај.

Први пут смо се окупили 19. септембра 2017. поводом радионица „У потрази за селфијем“ и „Шетња кроз природу и фотографисање“. Сликали смо се поред сваког занимљивог дрвета, жбуна, симпатичне мале животиње и хладног извора који се зове Мирковица. Други пут смо се нашли у библиотеци поводом Дана матерњег језика. Са библиотекаркама Миром и Марином смо тумачили српске народне пословице и загонетке. Причали смо о Вуку Караџићу и читали неке наше радове о њему. Видели смо и како је изгледало наше старо писмо које се зове глагољица.

Срели смо се и током Дечије недеље, 3. октобра. Ове године тема је била „Градимо мостове међу генерацијама“, па је библиотекарка Марина донела читанку њене баке која је стара 90 година. Читали смо из ње и причали о правима детета, али и о односима деце и старијих. После смо ишли у шетњу по нашем крају. Недељу дана касније смо се опет дружили поводом Дана културне баштине. Библиотекарка је читала о Космају и о Деспоту Стефану Лазаревићу чије задужбине су поједини манастири на поменутој планини. Ми смо је пажљиво слушали и бележили неке занимљивости. Библиотекарка нам је поклонила пакетиће са чигрицама и сличицама којима смо се касније играли.

Сви смо уживали у овим активностима ван наше учионице и волели бисмо да се ова дружења наставе.

Анђела Стојановић IV2

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved