Летњи распуст за ученике од првог до седмог разреда почиње 14. јуна

ОШ "Милорад Мића Марковић"

Мала Иванча

Дигитална библиотека наше школе

Као део реализације активности пројекта Јубилеји формирана је дигитална библиотека наше школе под називом Супер библиотека. Она је налази на платформи LoCloud Collections, на адреси  superbiblioteka.locloudhosting.net/.

Пројекат којим се обележавају годишњице школе, 170 година постојања школе у Поповићу, 150 у Малом Пожаревцу и 110 година у Малој Иванчи, започео је током школске 2015/2016. године, а наставља се и ове школске године. Међу циљевима пројекта су: прикупљање и дигитализација документационог материјала у вези са историјом школе и формирање дигиталне библиотеке као део очувања културне баштине; развијање креативности ученика кроз израду литерарних и ликовних радова на тему школе; дигитализација и постављање радова у дигиталне збирке школе.

Дигиталну библиотеку је формирао библиотекар и поставио неколико објеката. Затим су на часовима информатике и рачунарства ученици седмог разреда, примењујући знање о дигиталаним библиотекама, поставили део дигитализованог материјала у вези са школом.

Током целе школске 2016/2017. године библиотекар ће у сарадњи са наставницима и ученицима седмог и осмог разреда припремати и постављати нове објекте.

2017 Copyright OŠ Milorad Mića Marković Rights Reserved