Недеља здраве хране

Поводом обележавања Дана здраве хране, 16. октобра 2017. у Поповићу је организована радионица за ученике и предшколце.

Радионицу је започела библиотекарка Марина Луковић која је са децом разговарала о здравој храни, о томе шта највише воле да једу, која је храна здрава, шта једу у школи и сл.
Следећа активност је била анализа пирамиде исхране и физичких активности кроз коју су ученици увидели које намирнице и у којим количинама треба да конзумирају да би се здраво хранили.
Потом је ученицима представљен садржај књиге „Мишко Нећејед“ преко видео бима и из сваке песмице у њој ђаци су уз помоћ наставница издвајали поуке. Деца су показала шта су научила током активности одређивањем здравих оброка за јунаке својих прича.

Завршница целонедељних активности посвећених здравој храни била је радионица „Здрава храна - здраво тело“ у организацији Црвеног крста, одржана 20. октобра 2017. за ученике у Поповићу.

Ружица Будимкић

marina