Дан јабуке

Дан јабуке је обележен у Поповићу 23. октобра 2017.
Наставнице су за све ученике организовале радионицу која је трајала 60 минута и наставак је активности посвећених здравом животу реализованих од 16. до 20. октобра. Ђаци подељени у три групе у којима је било деце из свих разреда, решавали су неколико задатака.
Склапали су корпице од папира, анализирали пано посвећен јабуци (који су урадили њихови старији другови, сада седмаци), писали речи, реченице и стихове у вези са јабуком, тумачили изреке о јабуци, одговарали на питања која су им постављали чланови других група.

Ученици су вредновали активности тако што су у контурама јабука писали своје утиске, а затим те папириће лепили у исцртану корпу коју смо назвали корпом утисака. Час им се свидео, научили су нешто ново о јабуци, били су писци и било је забавно.

Ружица Будимкић и Сања Петровић

pano