Тематски дан - Вук Стефановић Караџић

За ученике свих разреда у Поповићу организован је 30. октобра 2017. тематски дан посвећен Вуку Караџићу.
Ученици су прво решавали асоцијацију чије је коначно решење - Вук Караџић.

На часу српског језика наставнице су разговарале са ђацима о текстовима са паноа посвећеног Вуку Караџићу, који је припремљен претходних дана. За следећу активност ученици су подељени у четири групе: Пословице, Питалице, Бројалице и Брзалице. У складу са називом добили су наставни материјал и наставни лист са питањима. Представници група су након решавања задатка читали питања и одговоре.
Обнављајући градиво из математике, ђаци су у паровима радили текстуалне задатке у вези Вуковим животом.
Вуков портрет и слику његове родне куће цртали су на часу ликовне културе. Заједно са наставницама деца су анализирала цртеже и одабрала најбоље које су поставили на пано у холу школе.
Физичко васпитање је било посвећено народним играма и учењу текста и корака народне песме и кола „Дуње ранке“.

На крају темтског дана ученици су попунили евалуационе листиће. Сви су били задовољни заједничким часовима, тимским радом и новим искуством. Наставнице су оцениле да се оваквим радом повезује настава хоризонтално и вертикално, активности су разноврсне и учење за ђаке занимљивије и ефикасније.

Ружица Будимкић и Сања Петровић