Дан Светог Саве

Централна прослава Дана Светог Саве у нашој школи била је у Поповићу 27. јануара 2018.

Пре почетка приредбе свештеник Марко Стевановић одржао је службу и пресекао славски колач са присутним ученицима, наставницима и гостима. Ђаци из Поповића су са својим учитељицама приредили дивну приредбу. Пред публиком су се смењивала сценска извођења познатих текстова о Светом Сави: „Свети Сава и нерадна жена“, „Свети Сава и завађене комшије“, „Свјету се не може угодити“. Девојчице су отпевале песму „Хеј, драги, драги“, рецитовале песму Војислава Илића „Ко удара тако позно“, одиграле народно коло. За крај су сви ђаци певали Химну Светом Сави и захвалили се гостима.

Приредба је била посећена, родитељи су подржали своју децу, учитељце и школу. Председник Општине Сопот Живорад Милосављевић је свима честитао школску славу. Након приредбе приређено је послужење за ђаке, родитеље, госте.

Марина Луковић

publika