Бесплатни уџбеници

Почело је пријављивање за доделу бесплатних уџбеника основцима за школску 2015/2016. годину, а књиге из буџета моћи ће у наредној школској години да добију само најсиромашнији!

Рок за пријаву  је 13. март 2015. године. Након тога, формиране листе школе ће достављати Министарству до 18. марта.

Министарство ће након тога на основу рангирања по вредности укупних еквивалентних примања по члану домаћинства (OECD модификована скала) обавестити школе који су ученици остварили право на бесплатне уџбенике, и до ког износа.

Након тога, родитељи ће уз стручну помоћ наставника бирати уџбенике у оквиру одобреног износа. Уџбеници ће кроз јавну набавку бити обезбеђени и дистрибуирани до школа.

Опширније на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Питања и одговори у вези са пријављивањем на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја