Монографија Прича о школи

Књига о развоју и раду Основне школе „Милорад Мића Марковић“ у протеклих 175 година под називом Прича о школи објављена је у електронској форми на страни Школа, Историјат.

Током школске 2015/2016. и 2016/2017. реализовали смо пројекат Јубилеји и обележили велике годишњице: 175 година рада школе у Поповићу, 150 година у Малом Пожаревцу и 110 година у Малој Иванчи. Упознали смо ђаке са историјом школе, направили интервјуе са бившим ђацима и наставницима и кроз програм прославе Дана школе 2016. представили 150 година развоја. Као коначни продукт пројекта израђена је и ова књига.

Желели смо да сакупимо информације о школи на једном месту и прикажемо постојање и деловање три засебне школе током више од 100 година, као и период заједничког рада од 1970. до данас. У књизи истичемо колико је велика улога школе у овој средини и указујемо на постигнућа ученика и наставника којима се могу поносити бивше, садашње и будуће генерације.