Дан толеранције 2018

tolerancijaМеђународни дан толеранције, 16. новембар, обележен је у нашој школи различитим активностима.
Први час у обе смене био је посвећен разговору о толеранцији, њеном значају и улози у животу деце и одраслих.
Разговор и радионице наставиле су се на часовима грађанског васпитања. Ученици су давали позитивне примере толеранције из свакодневног живота у свом окружењу и негативне примере о којима су чули или доживели.

Ученици нижих разреда су са учтељима читали текстове у којима се главни јунаци сусрећу са проблемом дискриминације, анализирали их и изводили из њих закључке и поруке. Певали су песмице о толеранцији, гледали филмове и презентације, цртали, правили колаже и паное.
Општи утисак је да је ово важна тема о којој не треба говорити само одређеног дана у години, већ током целе године.

Марина Луковић