Позоришни фестивал

festivalУ Дому културе у Новом Медошевцу у организацији ОШ „Диша Ђурђевић“ одржан је Седми школски позоришни фестивал, од 4. до 6. децембра 2018.

Учествовало је десет школа које су извеле укупно 15 представа. Последњег дана фестивала, док се нестрпљиво чекала одлука жирија, за децу је приређен занимљив програм. Наступила је предшколка драмска група, Плесни клуб „Колус“ и мађионичар Бојан Богдановић.

Представници наше школе су се такмичили у категорији млађих разреда са представом „Трнова Ружица“. Наступ је био веома успешан. Освојили смо прво место, награду за најбољу сценографију и ученица Тамара Кретић је освојила награду за најбољу глумицу за улогу Грдане.

Била је ово лепа прилика да ученици још једном покажу своје глумачке таленте, уживају на сцени и радују се победама.
Ово ће их мотивисати за даљи рад на новим глумачким изазовима.

Љиљана Вићовац