Тематска настава „Пролеће“

proleceПрви дан пролећа је у одељењу II1 обележен тематском наставом „Пролеће“, 21. марта 2019. Циљ је био да ученици повежу знања из више предмета, развијају креативност и стичу трајнија знања.

Реализовани су часови српског језика, света око нас, музичке културе и ликовне културе, инспирисани пролећем.

Током дана смењивале су се различите занимљиве активности: читање и анализирање песама о пролећу („Пролећна песма“, „Пролеће“ и „Шума се буди“), разговор о променама у природи до којих долази почетком пролећа, слушање и певање „Пролећне песме“ и сликање околине.

Ученици и учитељица су оценили тематски дан веома успешним. Затим су ђаци направили пано од својих радова и тако представили своја знања и вештине и друговима осталих разреда.

Слађана Миловановић