Тематска настава „Јесен“

drvo1У одељењу III1 обележен је први дан јесени тематском наставом „Јесен“ 23. септембра 2019.године.

Ученици су са својом учитељицом реализовали неколико креативних активности, мотивисани доласком јесени, на часовима српског језика, природе и друштва, музичке културе и ликовне културе.

Ђаци су читали и анализирали песму „Септембар“ Душана Костића, разговарали о променама у природи које се дешавају током јесени, певали „Јесенске песме“, цртали, правили колаже и паное.

Након реализованих активности ученици су направили изложбу својих радова у учионици.

Тематски дан је одржан са циљем да ученици повежу знања из више предмета и да тако повезана знања делују на њихов раст креативног потенцијала и на стицање трајнијег знања.

Слађана Миловановић