Дигитална библиотека наше школе

Као део реализације активности пројекта Јубилеји формирана је дигитална библиотека наше школе под називом Супер библиотека. Она је налази на платформи LoCloud Collections, на адреси  superbiblioteka.locloudhosting.net/.

Пројекат којим се обележавају годишњице школе, 170 година постојања школе у Поповићу, 150 у Малом Пожаревцу и 110 година у Малој Иванчи, започео је током школске 2015/2016. године, а наставља се и ове школске године. Међу циљевима пројекта су: прикупљање и дигитализација документационог материјала у вези са историјом школе и формирање дигиталне библиотеке као део очувања културне баштине; развијање креативности ученика кроз израду литерарних и ликовних радова на тему школе; дигитализација и постављање радова у дигиталне збирке школе.

Дигиталну библиотеку је формирао библиотекар и поставио неколико објеката. Затим су на часовима информатике и рачунарства ученици седмог разреда, примењујући знање о дигиталаним библиотекама, поставили део дигитализованог материјала у вези са школом.

Током целе школске 2016/2017. године библиотекар ће у сарадњи са наставницима и ученицима седмог и осмог разреда припремати и постављати нове објекте.

Нема више чланака у овој категорији. Ако се приказују поткатегорије, оне могу да садрже чланке.