Школски пројекти

Наставници и ученици наше школе реализују веома успешне часове пројектне и тематске наставе.

Овде представљамо активности из школских пројеката.

Током 2018/2019. године реализованo je неколико пројеката.

Здрав живот
Пројекат Здрав живот су реализовале учитељице Ружица Будимкић и Сања Петровић са ученицима издвојеног одељења у Поповићу. Активности су започеле током Дечије недеље у октобру 2018. године и трајале су до краја априла 2019.
Ток пројекта је представљен у документу Здрав живот, а дечији радови у књизи У здрављу је снага, у здрављу је моћ.

eTwinning пројекти
Наставница Љиљана Вићовац је реализовала два пројекта на eTwinning мрежи са ученицима четвртог разреда.
Активности пројекта су представљене у документу eTwinning пројекти.

Оштро Перце
Ток и продукти пројекта представљени су у часопису Чаролије - Оштро Перце.

Појединачни радови ученика представљени су кроз сликовнице и видео прилоге:
Лисица и кокошка, Павле Пантелић II2
Цврчак и мрави, Анастасија Јовановић II2
Лисица и рода, ученици III1
Лисица и гавран, Марина Миљковић III2
Лисица и гавран, ученици II3
Врабац, зец и бисер, ученици II1
Пас и његова сенка, Милица Векић II3
Хајди, ученици IV1
Виолиниста, ученици IV2
Сања
, прва верзија, ученици IV2
Сања, друга верзија, ученици IV2
Бела грива, ученици IV2
Босоноги и небо
, ученици IV2

Током 2017/2018. године реализовани су пројекти Оштро Перце и Андрићу у част.

Пројекат Оштро Перце реализован је у нашој школи током јануара, фебруара и марта 2018. године. Учествовали су сви ученици од првог до осмог разреда у сва три објекта наше школе (Мала Иванча, Поповић, Мали Пожаревац).

Ученици млађих разреда су израдили бројне лепе сликовнице. Неколико најбољих представљамо на овој страни:

Бајка о рибару и рибици, ученици II1

Себични џин, ученици III2

Бајка о рибару и рибици, Кристијан Марјановић III3

Девојчица са супер моћима, Нађа Ђаковић III3

Ружно паче, Анђела Стојановић IV2

Трнова Ружица, ученици IV3

Као део пројекта Оштро Перце реализован је пројекат Андрићу у част са ученицима старијих разреда у Малој Иванчи током децембра 2017. и јануара 2018. године. Ток и продукти пројкета приказани су у презентацији Пројекат Андрићу у част .

Током 2016/2017. године реализовани су следећи пројекти:

1. Shakespeare 400
  2. Прваци
  3. Новогодишњи вашар и предузетништво
  4. Оштро Перце
  5. Моје тело
  6. Јубилеји
  7. Професионалана оријентација

У оквиру пројекта „Јубилеји“ организовани су часови тематске наставе „Очување културне баштине“ за ученике четвртог разреда и „Дигиталне збирке“ за ученике седмог разреда. Активности са ових часова представљене су и кроз радове пријављене на конкурс „Дигитални час“. Рад „Дигиталне збирке“  је освојио трећу награду, а у Зборнику радова су оба рада,

Сви пројекти су представљени у школском листу Чаролије и у летопису школе.

Скраћене прилоге о пројектним активностима погледајте у документу Школски пројекти 2016/2017.

2015/2016

Школска 2015/2016. година доноси нове пројекте. Коначни продукти и извештаји о њима представљају се на посебној страни под називом Пројекти 2015/2016.

Пројекти су представљени и у школском листу Чаролије, бројеви 23 - 26.